Embed

Mado dondurmadan Bulgaristan atağı

Avrupa’ya ilk adımını Bulgaristan’da kurduğu fabrikayla atan Mado, gelen talepler nedeniyle yurtdışında hedef büyüttü. 2010 yılına kadar dünya genelinde 4 üretim tesisi kurmayı hedefleyen şirket, Asya ve Avrupa’da 220 yeni şube açmayı planlıyor.

Maraş’ta sokakta dondurma satan Osman Kanbur tarafından temelleri atılan ve bugün Türkiye’nin en büyük markalarından biri haline gelen Mado, yurtdışında da hedef büyüttü. 2010 yılına kadar dünya genelinde 4 üretim tesisi kurmayı hedefleyen şirket, Asya ve Avrupa’da 220 yeni şube açmayı planlıyor. Şirket, Türkiye’deki mevcut tesislerinin üretim kapasitesini de iki katına çıkarmayı planlıyor.

Avrupa’da büyümek için Bulgaristan’da üretim tesisi kurduklarını ve deneme üretimine başladıklarını söyleyen Mado Genel Koordinatörü Mehmet Yılmazoğlu, ‘Bizim Avrupa ülkelerine süt göndermemiz yasak olduğu için orada tesis kurduk. Bu tesisten bütün Avrupa ülkelerine tedarik sağlayacağız. Şu anda Bulgaristan’da iki şubemiz var. 2010 yılına kadar Avrupa’daki şube sayısını 100′e çıkarmayı hedefliyoruz’ dedi.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !